dom 

Jak prać ubranka dla niemowlaka?

Niemowlę wymaga szczególnej opieki i troski o to, by ubranka, które nosi były nieskazitelnie czyste i pozbawione bakterii. Stanowczo nie możemy ubierać je bezpośrednio w ubranka dopiero co przyniesione ze sklepu, jak robią to dorośli. Również kwestia temperatury oraz środka do prania nie jest bez znaczenia. Zwracając uwagę na te aspekty ochronimy nasze dziecko przed podrażnieniami skóry oraz uczuleniami. Jeśli jeszcze o tym nie wiedziałaś lub dopiero spodziewasz się pierwszego dziecka, koniecznie przeczytaj ten artykuł.

Ciuszki dla niemowlaka koniecznie należy wyprać przed pierwszym ubraniem w nie dziecka. Ciężko przypuszczać, że w sklepie były przechowywane w sterylnych warunkach. Prawdopodobnie są pełne bakterii i roztoczy, co może skutkować między innymi stresującą dla rodziców wysypką na ciele maluszka. Ubranka te w sklepie miały styczność z całą masą klientów. Podczas prania przyda się apretura. Apretura to preparat chemiczny, który się dodaje do ubranek, aby były sztywniejsze. Przed praniem ubranka należy rozdzielić według koloru i stopnia nieczystości. Nie stosuj chemicznych odplamiaczy – wszelkie chemikalia nie są mile widziane na pierwszym etapie życia dziecka.

Nie wszystkie ubranka dla niemowlaka muszą być koniecznie wygotowane. Jeśli jednak na metce jest informacja o możliwości prania w wysokiej temperaturze, warto nastawić pralkę na temperaturę 90-95 st.C. Jeśli metka nie pozwala na wygotowanie ubranek w takiej temperaturze to trudno. Należy pamiętać, że temperatura prania nie może być niższa niż 60 st.C. T takiej temperaturze giną roztocza i bakterie. Pranie w niższej temperaturze usunie plamy, ale nic poza tym. Aby ubranka można było prać w takich temperaturach powinny być wykonane z naturalnych tkanin (np bawełna). Prawdopodobnie nie będziesz prać tylko jednego ciuszka naraz. Warto więc wybierać ciuszki o jasnej barwie – te nie farbują podczas prania w wysokich temperaturach.

Ubranka noworodka należy prać oddzielnie. Wymagają innego środka do prania. Proszki lub płyny dla dorosłych mogą podrażnić skórę niemowlaka lub spowodować uczulenie, ponieważ do ich produkcji wykorzystywane są zbyt mocne chemikalia. Preparat dla niemowlaków powinien zawierać informację o takim przeznaczeniu na etykiecie. Dopiero, gdy niemowlę skończy cztery miesiące, możesz prać jego rzeczy razem z ubraniami dla dorosłych. Pranie ubranek dla noworodków powinno poprzedzać podwójne płukanie. W ten sposób skutecznie pozbędziesz się pozostałości detergentu na ubrankach. Z opcji podwójnego płukania można bezpiecznie zrezygnować dopiero w momencie, gdy dziecko osiągnie wiek 3 lat.

Proszek odpowiedni dla dzieci w wieku niemowlęcym powinien być łatwy do spłukania. Nie powinien zawierać żadnych substancji chemicznych. Zapach detergentu powinien być delikatny, a proszek lub płyn skuteczny. Po zadbaniu o powyższe elementy, niemowlęca odzież będzie dla naszej pociechy odpowiednia.

Related posts

Leave a Comment