ciekawostki 

Jak samodzielnie wykonać zabawki dla dziecka?

Aby wykonać samodzielnie zabawki dla naszej pociechy wystarczy odrobina kreatywności. Istnieje wiele sposobów, by stworzyć wyjątkowe i bezpieczne zabawki dla dziecka. Poniżej znajdzie kilka ciekawych inspiracji.

Każde dziecko uwielbia zabawki i chce posiadać ich jak najwięcej. Niestety często bywa tak, że szybko się nimi nudzi. Możemy jednak zaoszczędzić sporo pieniędzy jeśli zdecydujemy się na własnoręczne wykonywanie zabawek dla naszych pociech. Wbrew pozorom nie jest to takie trudne. Zabawki mogą być wykonywane z wielu różnorodnych materiałów, które znajdziemy w naszym domu. Wystarczy odrobina chęci, czasu oraz kreatywnych pomysłów. Oczywiście musimy zadbać o to, by zabawki były bezpieczne i dostosowane do wieku dziecka. Własnoręczne wykonywanie zabawek może odbywać się wspólnie z dzieckiem. To idealny moment, by dziecko mogło rozwijać swoje manualne zdolności. Poza tym to świetne rozwiązanie na spędzenie czasu z maluchem.

Kartonowe inspiracje

Ze zwykłego kartonu możemy uzyskać niezwykłe zabawki dla swoich pociech. Jednym z ciekawszych pomysłów jest kartonowy domek dla lalek. To dosyć kreatywne przedsięwzięcie, ale jakże satysfakcjonujące. W tym celu potrzebne będzie duże kartonowe pudło – jedno lub więcej, kolorowe farbki lub papier. Kolejnym krokiem będzie wycięcie odpowiednich otworów, w których będzie można ustawić poszczególne zabawki. Taki rozwiązanie jest o wiele tańsze, a na pewno spodoba się każdemu dziecku.

Wejdź na stronę dekolo.pl – artykuły do DIY, quilling i wiele innych – sprawdź!

Karton można wykorzystać również do wykonania innych ciekawych zabawek. Możemy wycinać i sklejać go w dowolny sposób. Plusem jest to, że tego rodzaju zabawki łatwo możemy wymienić na nowe, bez zbędnych kosztów. Jednym z pomysłów może być wykonanie z kartonu mini-domku dla dziecka. W tym przypadku będziemy potrzebować kilku kartonów, które ze sobą połączymy, by stworzyć wnętrze, w którym zmieści się dziecko oraz inne zabawki. Dzieci to uwielbiają.

Dla najmłodszych

W przypadku niemowląt sprawa jest o tyle łatwiejsza, że zabawki nie muszą być bardzo skomplikowane, by wzbudziły zainteresowanie malucha. Gryzaki, świecidełka, kolorowe piłeczki czy klocki często okazują się wystarczające. W domu posiadamy mnóstwo przedmiotów, które mogą okazać się idealną zabawką dla naszej pociechy. Oczywiście nie zapominajmy o czystości poszczególnych elementów oraz o kwestii bezpieczeństwa.

Jednym z ciekawszych rozwiązań może być wykonanie tablicy z przyczepionymi do niej przedmiotami. Dziecko będzie mogło przyczepiać i przemieszczać poszczególne elementy ćwicząc w ten sposób swoje zdolności sensoryczne. Możemy w tym celu wykorzystać tablice na magnes lub karton, do którego przymocujemy różnego rodzaju sznureczki, wstążki, grzechotki czy inne elementy do zabawy.

Idealną zabawą dla malucha mogą być kostki lodu oraz woda. Nic w tym trudnego. Wystarczy zamrozić wodę w formakach o ciekawych kształtach. Możemy dodać do zamrażanej wody odrobinę kolorowego soku, dzięki czemu uzyskamy naturalny barwnik. Kolorowe kosteczki umieszczamy następnie w miseczce z wodą – dla niemowląt będzie to stanowiło świetną zabawę.

Related posts