ciekawostki 

Jak zorganizować przeprowadzkę?

Zmiana adresu zamieszkania czy przeprowadzka firmy do nowej siedziby to zawsze spore wyzwanie. Trzeba uregulować wiele spraw, poinformować instytucje, znajomych i partnerów biznesowych. Do tego dochodzi jeszcze obowiązek przygotowania do przeprowadzki. Niektórzy podejmują się tego zadania samodzielnie, angażując znajomych czy krewnych. Jednak coraz większą popularnością cieszą się usługi firm przeprowadzkowych. Jeżeli trzeba przetransportować znaczą liczbę rzeczy, wówczas zatrudnienie takich specjalistów jest nawet wskazane.

Czas do przeprowadzki

Do przeprowadzki należy się dobrze przygotować, bez względu na to, czy zamierza się zatrudnić specjalistyczną firmę do pomocy, czy też radzić sobie na własną rękę. Im wcześniej się zacznie, tym lepiej. Niektóre rzeczy można spakować już kilka tygodni przed planowaną datą zmiany adresu. Należą do nich przede wszystkim przedmioty rzadko używane, jak chociażby ubrania sezonowe czy różnego rodzaju dodatki, z których na co dzień się nie korzysta. Potem przychodzi czas na stopniowe pakowanie książek, dokumentów czy ozdób. Kilka dni przed przeprowadzką warto zostawić jedynie rzeczy codziennego użytku. Można na nie przeznaczyć osobny karton, który wypełni się tuż przed transportem. Warto w tym miejscu zwrócić uwagę na opisanie poszczególnych pudeł, tak by ich zawartość była znana nawet po zamknięciu. Wówczas łatwiej zabezpieczyć je na czas przewożenia. A potem można od razu wnosić do konkretnych pomieszczeń w nowym domu czy biurze. Kartony natomiast bierze się ze sklepu, zamawia w firmie organizującej przeprowadzkę bądź kupuje na własną rękę. Przyda się również folia i taśma, choć w wielu przypadkach można zastąpić je chociażby papierowymi ręcznikami. Idealnie sprawdzają się do zabezpieczenia szklanych przedmiotów.

W międzyczasie należy poinformować wszystkie kluczowe urzędy oraz instytucje. Poza tym o zmianie adresu muszą również wiedzieć firmy odpowiedzialne za media, ale także przysyłające różnego rodzaju katalogi, czasopisma czy prenumeraty. Przygotowanie do przeprowadzki to dobry moment, aby zastanowić się, z których ofert zrezygnować, a które jednak zachować. Podobnie rzecz ma się z posiadanym majątkiem. Nienoszone od lat ubrania można oddać lub wyrzucić. Na nowym miejscu lepiej zaczynać z możliwie czystym kontem.

Czas na przeprowadzkę

W dniu przeprowadzki najlepiej wziąć wolne w pracy. Wówczas będzie można w pełni skupić się na tym zadaniu. Rodzice małych dzieci powinni zapewnić im na czas przeprowadzki opiekę. Maluchy będą bowiem utrudniać sprawne pakowanie oraz rozpakowywanie. Tuż przed samą przeprowadzką spisuje się liczniki, pakuje jedzenie, a kiedy rzeczy są już w samochodzie, należy jeszcze raz dokładnie rozejrzeć się i upewnić, że wszystko zostało zabrane. Przeprowadzka wcale nie musi być trudnym wyzwaniem, choć pewnie nie obędzie się bez emocji i wzruszeń. Jeżeli jednak dobrze się ją zaplanuje i zadba o jak najwięcej szczegółów, wówczas dzień pod hasłem zmiany adresu na pewno będzie przyjemniejszy oraz mniej stresujący.

Szybkie przeprowadzki gwarantuje firma ABC Przeprowadzki Kraków – sprawne i szybkie przeprowadzki z nastawieniem na komfort klienta.

Related posts

Leave a Comment