ciekawostki 

Jaki jest stereotyp gier?

Dzisiaj post ten będzie luźniejszy od innych, ponieważ chcieliśmy po prostu pomówić z Wami o naszej ulubionej tematyce, to znaczy o grach video. Z przykrością stwierdzam, że bardzo duża ilość osób uznaje jeszcze, że gry to niebezpieczeństwo i to właśnie one sprawiają, że młodzi ludzie czynią przestępstwa.

Jest to w mojej opinii wyjątkowo dziwaczne, bo nasza branża elektronicznej rozrywki nadzwyczaj dynamicznie się rozwija (mamy imponujących reprezentantów w tej specjalności!), a innym nie przeszkadza to w wyrażaniu takich albo innych pogardliwych osądów albo opinii.

W ostatnim czasie bardzo dużo zagrywam się w tematy posapo. Z jakiegoś względu gry przypadły mi do gustu – może dlatego, że co poniektóre z gier zdają się prorocze? W szczególności chyba to najbardziej mnie do nich przyciąga. To jest trochę dziwne, ale lubię odwiedzać zapuszczone i zrujnowane uniwersa, poszukiwać surowców, które się ostały czy ważnych substratów, natrafiać na organizujące się w jakiś sposób gangi i rozmawiać z nimi, zajmować się handlem. To wszystko jest dla mnie prawdopodobną przyszłością w obliczu cywilizacyjnej zagłady, takiej jak zupełna wojna nuklearna, uderzenie kosmicznego obiektu na ziemię lub wykształcenie się nowej,strasznej oraz choroby nie do uleczenia.

Elektroniczna rozrywka pozwalają nam na krótką chwilę wcielić się w postać szczególnie z tych uniwersów a także zaznać jego historii. Ja na ogół gram tak, że albo wcielam w herosa i przedsiębiorę takie decyzję, jakie według mnie są stosowne i które najwidoczniej ja bym je przedsięwziął w analogicznych uwarunkowaniach, albo szkicuję w wyobraźni psychikę śmiałka i chcę grać stosownie do jego osobowości.

Uważam, że tak gra się zwyczajnie dużo lepiej, co najmniej w gry z rodzaju role-playing game. Wiadomo, że światy te mogą faktycznie wciągnąć – mój wzorzec wydaje się w tym miejscu właściwy, bowiem przejście 4 pozycji z pewnego świata gry ze każdymi deelcekami (pochłonęło mnie to do reszty) nieomalże rok mi zajęło. Rok grania w w zasadzie jeden tytuł!

Bez wątpienia rekomenduję każdej osobie zabawę z elektroniczną rozrywką. Nie jest tak, jak słyszymy i czytamy w mediach – zabawa przed konsolą w granicach zdrowego rozsądku może przynieść od groma wartości. Dla dzieci jest to przykładowo angielski, gdyż przez granie w pozycje są one w stanie w szybszy sposób przyuczyć się go. Znam wiele osób, które idealnie tym sposobem ogarnęli obcy język, przez co ich przyszła nauka była dokładniejsza!

Related posts

Leave a Comment