Niedrogi luksus wolności

Mazury są jedną z najpopularniejszych wakacyjnych destynacji Polaków. To miejsce wciąż nie aż tak turystyczne, jak zatłoczone Krupówki, czy plaża w Gdańsku. Jest rajem dla turystów szukających spokoju, pięknej przyrody i odrobiny emocji. Emocje te oczywiście można osiągnąć przy okazji żeglowania po Mazurach. Kilkadziesiąt zbiorników wodnych, bardzo wygodna i rozbudowana infrastruktura do uprawiania turystyki wodnej – czego chcieć więcej. Dlatego bardzo dobrym rozwiązaniem na wakacyjny wypoczynek jest czarter jachtów na Mazurach.

To propozycja dla wszystkich rodzin i znajomych, którzy chcą spróbować magii żeglarstwa w czasie wolnym. Oczywiście tego typu wynajem jachtów nie jest bardzo drogi, dlatego jest to propozycja konkurencyjna wobec wynajmu np. pokoju lub pensjonatu nad morzem. Dodatkowo, jeśli najdzie nas ochota, to możemy zawsze jeden dzień żeglowania poświęcić także na zwiedzanie okolicy. Mazury bardzo dobrze ogląda się także z perspektywy roweru. Może to być doskonałe uzupełnienie naszego żeglarskiego urlopu. Wybór wakacji na żaglach to także dobry wybór dla rodziców z dziećmi. Bez wątpienia doświadczenia pobytu na żaglówce i żeglowania mogą być znakomitą przestrzenią do nauki dla Twojego dziecka. Nauki o przyrodzie, o bezpieczeństwo, o tym, jak zachować się wobec kapryśnej pogody.

Dodatkowo dzieci mogą nauczyć się ciężkiej pracy, ponieważ bycie żeglarzem to nie tylko relaks. Daje to także możliwość obserwowania z bliska mazurskiej przyrody, która, jak w niewielu miejscach w Polsce, wciąż jest dzika i piękna. Nie na darmo przecież Mazury od lat są uznawane jako jedno z najlepszych miejsc w Europie na żeglarskie wakacje. Dodatkowo Mazury zostały wybrane cudem przyrody w popularnym plebiscycie. Mazury oferują także bardzo dobrze rozwiniętą infrastrukturę drogową, dlatego dojazd na wakacje nie zabierze nam dużo czasu. Jest tam rozwinięta siatka połączeń autobusowych PKP i prywatnych przewoźników. A jeśli ktoś wybierze przejazd samochodem, to na Mazury z Warszawy dojedzie się w niecałe 3 godziny.

Reakcja CosyTime jeśli chodzi o czarter jachtów na mazurach to gorąco poleca firmę Czarter jachtu Mazury która ma duży wybór jachtów i bardzo atrakcyjne ceny.