Jak wrócić do formy po złamaniu nogi?

Złamanie nogi to niewątpliwie nic miłego – zwłaszcza, że w końcu na długi czas tak naprawdę możemy zapomnieć o normalnym życiu. Znam sporo osób, które w trakcie leżenia w łóżku np. znacznie przytyły, co bez wątpienia źle wpływa na nasz wygląd.

I dlatego właśnie należy starać się o to by po złamaniu przez nas nogi jak najszybciej powrócić do formy. Naturalnie nie można przesadzać – pośpiech nie jest w tym przypadku wskazany. Polecam ortezy, czyli coś co sprawia, że rekonwalescenci nareszcie mogą powrócić do normalnego życia. Bo kto powiedział, iż gips jest zawsze jedyną opcją? Jeśli ortopeda nie będzie oponował, orteza jest idealnym rozwiązaniem. Bo chociaż ortezy są trochę droższe, to jednak powodują, że mamy okazję odczuć wielką ulgę. Przyjęło się, iż stosujemy u nas typowy gips, ale według mnie orteza jest bardziej wskazanym wyjściem.

Mam ogromną nadzieję, iż już nigdy nie będę mieć złamanej nogi, ale jeżeli znowu mi się to przydarzy, wybiorę na 100% ortezę. Gips to w wielu przypadkach katorga, trudno przyzwyczaić się jakoś do niego. I wcale nie jest powiedziane, że wyłącznie ja mam tak doskonałe zdanie o ortezie!

Podobne wpisy